Student Design & Manufacturing Competition 2022

Vineri 11 noiembrie, la Aula Universității, se va desfășura a doua ediție a conferinței naționale "Student Design & Manufacturing Competition 2022". Avem 12 proiecte înscrise care vor fi susținute de către 29 de studenți sub îndrumarea a 15 cadre didactice. Participanții sunt din șase centre universitare.

Vineri 11 noiembrie se va desfășura a doua ediție a conferinței naționale "Student Design & Manufacturing Competition 2022". Avem 12 proiecte înscrise care vor fi susținute de către 29 de studenți sub îndrumarea a 15 cadre didactice. Participanții sunt din șapte centre universitare: Facultatea de Inginerie Industrială și Robotică din București, Facultatea de Inginerie Industrială, Robotică și Managementul Producției din Cluj Napoca, Facultatea de Inginerie din Galați, Facultatea de Inginerie Managerială și Tehnologică Oradea, Facultatea de Construcții de Mașini și Management Industrial din Iași, Academia Forțelor Terestre Sibiu și din facultatea noastră, #ITMI.
Proiectele vor fi evaluate de un juriu format din specialiști ai companiilor industriale din zona Brașovului: S.C. Schaeffler Romania S.R.L., Joysonquin Automotive Systems Romania și Consaro Engineering Brașov.
Dorim mult succes participanților și vă așteptăm la Aula Universității, str.Iuliu Maniu nr.41A să vedeți la ce proiecte interesante lucrează studenții noștri.

Programul conferinței