Universitatea Transilvania din Brasov, Facultatea de Inginerie Tehnologică și Management Industrial - partener al echipei de proiect TEAL 2.O

Universitatea noastră este membră a echipei proiectului  Improving Access to Science and Technology Higher Education in Resource-Poor Institutions through an Open Platform for Technology Enabled Active Learning Environment / TEAL2.0, reference no. 610186-EPP-1-2019-LK -EPPKA2-CBHE-JP.

Proiectul TEAL2.O este implementat de un consorțiu de 11 universități din Sri Lanka, India, Thailanda, Italia, Norvegia și România, cărora li s-a alăturat o companie privată din Bulgaria.

Principalele activități ale proiectului în 2021 au inclus îmbunătățirea accesului la:

• • cursuri universitare și oportunități open learning țările participante ;
  • • tehnologii-suport pentru învățare şi laboratoare virtuale.